GRAĐANSKI ODGOJ - SIMULIRANO SUĐENJE
Autor: Vjekoslava Radić, 14. 3. 2014.

Korupcija je bila tema 7. državne smotre iz Građanskog odgoja i obrazovanja Modul Zakon u razredu - simulirano suđenje koja se održala 8. ožujka 2014. na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu.
Sudjelovalo je 12 srednjih škola iz Zagreba, Blata, Splita, Buzeta, Rijeke, Gospića, Trogira i Koprivnice, a suci su bili g. Mrčela i g. Sessa s Vrhovnog suda Republike Hrvatske te 10 sudaca Općinskog kaznenog suda u Zagrebu.
Majka teško bolesnog sina optužena je za davanje mita liječniku koji je mjesecima bio pod tajnim nadzorom i praćenjem USKOK-a zbog anonimnih dojava o primanju mita.

Naši učenici su proteklih nekoliko tjedana marljivo vježbali pod mentorstvom profesorice Perislave Bešić-Smlatić, a ovu priliku još jednom koristimo za čestitke mentorici i učenicima.

Je li gđa Grabar zaista željela liječniku dati najnoviji ipad kao mito ili je to bio samo poklon bolesnom sinu a ona kolateralna žrtva nestručno provedene policijske akcije, bio je zadatak koji su naši gimnazijalci kao tužitelji odnosno branitelji morali dokazati pred sudom.

Naš je odvjetnički tim u sastavu Josip Antić, Sunčana Lovrić, Anita Hrabar vrlo uspješno obranio, odnosno tim tužiteljstva Ivan Šustić, Blanka Vukelić te Roberta Frleta, u svom slučaju uspješno optužio gđu Grabar pokupivši velike pohvale od sudaca.

Naša okrivljena, Anđela Bailo, te svjedoci Eugen Stjepan Višić, Duje Kovačević, Petra Jakus i Biljana Žepić su također bili iznimno pohvaljeni od sudaca odradivši svoj glumački posao besprijekorno.