PROJEKT: "„VOLontIraj za PRIRODU, VOLontIraj za SEBE! – školski volonterski programi u zaštićenim područjima prirode“
Autor: Daniela Radan, 26. 1. 2018.

U rujnu 2017. započeo je projekt
koji promovira i potiče provedbu programa školskog volontiranja u zaštićenim područjima prirode te uključuje i rad na razvoju socijalnih vještina mladih.

Koordinator projekta je Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj SUNCE, a mi smo izuzetno ponosni što je naša škola jedan od partnera navedenog projekta.

Ciljevi projekta su:

1. Razviti i unaprijediti kapacitete u odgojno-obrazovnim institucijama i javnim ustanovama za zaštitu prirode te kapacitete partnerskih udruga za volontiranje mladih u zaštiti okoliša i prirode.
  2. Povećati broj educiranih i osnaženih volontera srednjoškolaca za aktivno sudjelovanje i volontiranje u zajednici u sektoru zaštite prirode i okoliša.
  3. Osigurati prijenos znanja i iskustava te promovirati provedbu programa školskog volontiranja u zaštićenim područjima prirode.

Putem edukacije djelatnika razvit će se i unaprijediti kapaciteti za organizaciju volontiranja mladih te osigurati uspješna provedba programa. Prijenos znanja i iskustava te promocija programa školskog volontiranja osigurat će se putem radio emisija, Priručnika o volontiranju u zaštiti okoliša te održavanja završne Konferencije.

Projekt se financira u okviru Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014. – 2020. Europski socijalni fond te je sufinanciran od  Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske, a ukupni iznos projekta je 1.211.473,24 kuna.

Više informacija možete saznati na službenoj web stranici udruge Sunce: