MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE 2020.
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 16. 11. 2020.

NE PLAŠIMO SE BOJA

Neka se nitko ne boji,

Neka svatko ovaj svijet oboji!

Jer, zašto je duga na nebu čarobna,

A vidjevši je na zastavi

Mnogima lica postaju turobna?

Ili, zašto je nekima cool odjenuti crnu boju,

A kad vide tamnu put okreću glavu svoju?

Nisu li boje samo boje?

Zašto ih se ljudi boje?

Nije sve crno i bijelo,

Postoje nijanse i nijanse

Sve je to naš planet, zna se.

I stoga poruka ova nek dopre do vas,

Nek se čuje i mladih glas:

Pustimo površinu, upoznajmo nutrinu,

U svakom se od nas čovjek krije,

A čovjek je misaon i bez osjećaja nije.

Neka nam boje oboje životni tijek

I ljubav nek vlada zauvijek!

Lucija Rožić (4.a)

Ove godine obilježava se jubilarna deseta godina suradnje srednjih i osnovnih škola i Foruma za slobodu odgoja povodom obilježavanja Međunarodnog dana tolerancije.

Profesori naše škole i školska knjižničarka kroz svoje su nastavne aktivnosti, ostvarujući ishode međupredmetne teme Građanski odgoj i obrazovanje, poticali učenike da kroz svoje kreativne radove promišljaju o toleranciji, međusobnom poštivanju i uvažavanju, mirnom rješavanju sukoba i konstruktivnom djelovanju u svojoj okolini te su sudjelovali u natječaju "Oboji svijet!"

Na tradicionalnoj manifestaciji "Oboji svijet" povodom Međunarodnog dana tolerancije predstavljeni su svi nagrađeni radovi koje su škole poslale na natječaj, a među njima našla se i naša maturantica Lucija Rožić.

Pogledajte isječak s prijenosa virtualne priredbe i proglašenja najboljih radova kreativnog natječaja "Oboji svijet!" u kojem su preko Zoom panela sudjelovale učenica Lucija Rožić (4.a) i mentorica prof. Anita Klarić.

Lucijin rad nagrađen je u kategoriji "Oboji svijet riječju!"

Izjavu Foruma za slobodu odgoja povodom današnjeg dana kao i popis nagrađenih radova pogledajte na mrežnim stranicama Foruma za slobodu odgoja.

Na koji način naši učenici shvaćaju i doživljavaju različitost, kako prihvaćaju jedni druge te zašto nam je međusobno prihvaćanje važno i potrebno, pogledajte OVDJE ili na sljedećoj poveznici:

/upload/ss-ilucica-trogir/images/newsimg/811/File/Lucija_oboji_svijet-1.pptx