ČETRNAESTI LITERARNI NATJEČAJ "NAZOR I MI" ZA 2021.
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 25. 3. 2021.

AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE – Zagreb

OSNOVNA ŠKOLA VLADIMIRA NAZORA – Postira

objavljuju:

P O Z I V

za sudjelovanje na XIV. literarnom natječaju „NAZOR I MI“

za 2021. godinu

U povodu održavanja ” XXV. NAZOROVIH DANA“, Osnovna škola Vladimira Nazora iz Postira u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje objavljuju XIV. literarni natječaj “Nazor i mi”.

Vladimir Nazor slovi kako jedan od najzaslužnijih hrvatskih pjesnika koji se cijeloga života posebno zalagao za hrvatski jezik, a što je vidljivo iz njegova pjesničkog opusa koji nam je ostavio u nasljedstvo. Njemu u čast organiziramo susret mladih literata u rodnim mu Postirima.

Pozivaju se učenici osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj da se odazovu pozivu na Natječaj tako da odaberu jednu od ponuđenih tema: (V. Nazor)

Teme za srednje škole:

1. „Voljela je isto kao i ja punit oči duginim bojama“
  2. „Koju zvijezdu povezat bih mogao sa zvijezdama što po zemlji trče?“
  3. „U tebi sam vijek svoj proživio,

Drevni i lijepi jeziče Hrvata“

Uvjeti natječaja

U natječaju mogu sudjelovati učenici osnovnih i srednjih  škola u  Republici Hrvatskoj, čije škole dostave svoje radove do 30. travnja 2021. na adresu elektroničke pošte:

natjecaj.nazor.postira@gmail.com  s naznakom za literarni natječaj “Nazor i mi 2021″

Svaka škola (putem svog e-maila škole) može dostaviti po jedan literarni rad učenika na e-mail adrese:

Uz literarni rad potrebno je navesti:

• ime i prezime učenika
  • razred
  • naslov rada
  • naziv i adresu škole
  • ime i prezime učitelja- mentora sa podacima za kontakt

Obujam učeničkog literarnog rada  ograničava se na 3000 znakova.

Pored hrvatskoga standardnoga jezika, literarni rad može biti pisan i hrvatskim dijalektima (mjesnim govorima).

Povjerenstvo za odabir najuspješnijih literarnih radova proglasit će pobjednike u kategorijama za I., II. i III. mjesto.

Autori najuspješnijih radova i njihovi mentori bit će javno predstavljeni na završnoj večeri XXV. Prosvjetno kulturne manifestacije NAZOROVI DANI 2021., u  subotu 22. svibnja 2021. u Postirima na Braču.

Nagrađenim učenicima i njihovim mentorima uručit ćemo prigodno priznanje – Diplomu „Vladimir Nazor“

Više o NAZOROVIM DANIMA  možete saznati na stranici Škole: www.nazor-postira.hr

Preuzeto sa stranice Agencije za odgoj i obrazovanje