Humanitarna akcija - Vratimo stari sjaj Ekonomskoj školi Sisak
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 14. 6. 2021.

Srednja škola Ivana Lucića - Trogir odazvala se pozivu Ekonomske škole Sisak za sudjelovanje u pomoći obnove njihove škole. Naime, zgrada Ekonomske škole Sisak stradala je u potresima 28. i 29. prosinca 2020. godine te je nakon toga postala neupotrebljiva. Naša škola organizirala je humanitarnu akciju prikupljanja novčanih sredstava među djelatnicima i učenicima škole pod nazivom "Vratimo stari sjaj Ekonomskoj školi Sisak".

U svrhu promicanja empatije i društvene odgovornosti pokrenuli smo s učenicima projekt za realizaciju humanitarne akcije. Učenici su istraživali kulturnu i prirodnu baštinu Sisačko-moslovačke županije, a svoja zapažanja su zabilježili kroz grafičke prikaze ta smo nakon toga proveli natječaj za najuspješniji rad i otisnili ga na platnenu torbu. Novčana sredstva za tisak donirao nam je grad Trogir, a platnene torbe donacija su tiskarskog obrta Adria Screen iz Kaštel Starog.

S radošću vas obavještavamo da su platnene torbe u prodaji te sve zainteresirane pozivamo da njihovom kupnjom sudjeluju u humanitarnoj akciji Srednje škole Ivana Lucića - Trogir za Ekonomsku školu Sisak.

Prezentacija o Ekonomskoj školi Sisak