eTwinning radionica
Autor: Daniela Radan, 19. 3. 2018.

13. ožujka u našoj školi održana je eTwinnig radionica čija je voditeljica bila eTwinning ambasadorica Alenka Miljević. Polaznici su se tijekom radionice upoznali s različitim oblicima i mogućnostima suradnje na eTwinning portalu koji rad u razredu čine zanimljivim, inovativnim i kreativnim.

Ako se pitate što je to eTwinning, slijedi odgovor.

Naime, eTwinning nudi platformu za odgojno-obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Članovi ove platforme mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning promiče suradnju među školama u Europi upotrebom informacijskih i komunikacijskih tehnologija (IKT-a) i pružanjem pomoći, alata i usluga školama. eTwinnining također pruža besplatno i kontinuirano mrežno stručno usavršavanje za nastavnike. Lansiran je još 2005. kao glavna aktivnost Europske komisije i njenog eLearning programa te se eTwinning uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta, već od 2014.

Sve dodatne informacije o ovom zanimljivom i korisnom portalu možete pronaći na internetskoj stranici www.etwinning.net. Nadamo se da će ova radionica pomoći našim nastavnicima da usavrše svoje znanje te da iskoriste mogućnosti koje im nudi eTwinning portal.

TEKST: Andrea Pavičin, prof.