NOVI USPJEH NAŠEG UČENIKA
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 18. 5. 2023.

Neizmjerno smo ponosni na svaki napredak i uspjeh naših učenika tako da i ovom objavom želimo pohvaliti našeg učenika Luku Krešimira Mihovilovića, koji je i ove godine osvojio 1. mjesto i to u naprednoj razini programiranja EDIT CodeSchoola (škola primijenjenog programiranja čiji je cilj popularizacija vještina programiranja i IT zanimanja).

Jednostavnim rječnikom rečeno, Luka Krešimir rastura u izradi web aplikacija, a njegov ovogodišnji nagrađeni završni rad "kikipnt" zamišljen je kao web stranica koja služi poput Google karta. Sučelje za ovu web stranicu njegov je rad u koji je ugradio OpenStreetMap, a prilagođena je i za korištenje na mobitelu. Luka Krešimir se kroz EDIT prvi put ozbiljnije susreo s JavaScriptom, a kroz različite zadatke koje su dobivali za domaću zadaću, stigla je ideja i za završni rad koji namjerava još nadograditi.

Iako izgleda da Luka programira kao od šale, napominje da je lako izgubiti motivaciju i da itekako treba uložiti truda i rada. Svakako, priznanje koje je primio, drugu godinu zaredom, predstavlja mu vjetar u leđa da nastavi rasti u ovom smjeru, a mi vjerujemo da će njegove vještine programiranja biti prepoznate u budućnosti.

Prošlogodišnji rad našeg mladog programera možete vidjeti ovdje.

EDIT CodeSchool: Provjerite tko su nagrađeni učenici najveće besplatne škole primijenjenog programiranja! ( dalmatinski portal.hr)

Kroz šest godina educirali su više od 3000 učenika iz cijele Dalmacije (Slobodna Dalmacija)