eTwinning projekt - STEM influencers

Stranicu uređuje: Tajana Bundara, prof.engleskog i njemačkog jezika/nastavnik mentor

Osnivači projekta:

dr.sc. Lidija Šaravanja, prof. engleskog i njemačkog jezika

Natalia Carraci, prof. engleskog i francuskog jezika

Nositelji projekta:

Tajana Bundara, prof. engleskog i njemačkog jezika

Mirjana Petrić, prof. biologije i kemije

1.d

O PROJEKTU

STEM područje ostvaruje veliki napredak i nastavnici imaju odgovornost pripremiti učenike za STEM izazove. Nastavnici engleskog jezika obično nemaju odgovarajući vokabular i jezik u svom nastavnom planu i programu. Ovaj projekt trebao bi učenicima pružiti osnovno znanje jezika potrebno za praćenje STEM tema u formalnom i neformalnom okruženju. Također bi trebao pobuditi znatiželju o STEM području.

Druga vrijednost projekta je element 'lijepog' kroz umjetnost koja će biti integrirana u spotove/videozapise (glazba, stihovi, slike, crteži...). Učenike će se poticati da se obrate ustanovama izvan škole i posjete ih na edukativnim radionicama kako bi poboljšali svoje građanske vještine.

CILJEVI PROJEKTA

• uporaba engleskog jezika za STEM područje
  • razvijanje digitalnih vještina  za snimanje kratkih, kreativnih filmova
  • populariziranje STEM-a
  • integriranje likovne umjetnosti u prirodne fenomene opisane i objašnjene od strane znanosti
  • razmjena ideja s vršnjacima
  • razvijanje kritičkog  razmišljanja i organizacijskih vještina
  • suradnja s drugim ustanovama

AKTIVNOSTI

Dogovor nastavnika o temama i kalendaru aktivnosti.
Predstavljanje tema učenicima i formiranje timova.

Studeni

Vršnjačko vrednovanje video uradaka. Predstavljanje prvih videozapisa školama partnerima putem videokonferencije.
Sudjelovanje u kvizovima znanja.

Videokonferencije će se održavati svaka dva mjeseca sa istim scenarijem koji je naveden u studenom, dakle slijedi videokonferencija u siječnju, ožujku i svibnju.

Svibanj je rezerviran za finale kada će se vršiti odabir naj-videozapisa prema kategorijama:

• najzabavniji
  • najsmješniji
  • najznanstveniji
  • najljepši

Tijekom cijele školske godine vršit će se diseminacija i evaluacija projekta, a po završetku projekta provest će se finalna evaluacija i refleksija.

Internetska stranica projekta:

Prvu seriju projektnih radova možete pogledati na ovoj poveznici: