BOŽIĆNA HUMANITARNA AKCIJA
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 27. 12. 2023.

Učenici i profesori naše škole i ove godine sudjelovali su u humanitarnoj akciji u kojoj su se prikupljale donacije za blagdanske poklone, koje smo namijenili djeci u Dječjem domu Maestral podružnice Miljenko i Dobrila u Kaštel Lukšiću. Naša prof. Anita Vuletin na satovima vjeronauka godinama potiče mlade na volontiranje i humana djela koja oblkuju našu osobnost i stavove. Ovim putem želimo se zahvaliti svim učenicima, njihovim roditeljima, profesorima koji nas uvijek podržavaju u našim akcijama i našem ravnatelju jer uvijek odobrava ovakva događanja. Ove godine prikupilo se gotovo 600 eura te je svakom djetetu kupljena posteljina, a slatkišima su se najviše obradovali. Poklone smo podijelili na njihovoj priredbi na kojoj su uz vodstvo prof. Maje Vidović nastupile i naše cure iz školskog zbora. U domu smo srele i Katarinu Katić, bivšu učenicu naše škole, sadašnju brucošicu, koja i dalje djeluje humanitarno te usklađuje svoje obveze s posjetima djece u domu. Maturantica naše škole Daniela Ševo (4.a) redovito volontira u domu. Zahvaljujemo i nadamo se da će se slične akcije provoditi i dalje uz pomoć novih generacija te da će se učenici i dalje odazivati na volontiranje i humanitarno djelovanej. Naše malo, nekome je puno. Još jednom, veliko hvala svima koji su sudjelovali i želimo vam sretan i radostan Božić i novu 2024. godinu. (Anđela Ivančić, 4.c)