OSVOJENO 1. MJESTO!
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 19. 1. 2024.

Naši učenici osvojili su 1. mjesto na nacionalnoj razini u međunarodnoj inicijativi ekološke održivosti SAVE! Na ovaj način kvalificirali su se na međunarodno natjecanje koje će se online održati 1. 2. 2024. g. Mentorice ovog projekta su Vjera Stojan, prof. ekonomske skupine predmeta i Lucija Dražić-Šegrt, dipl. knjižničarka.

Riječ je o međunarodnoj inicijativi koja je usmjerena na srednjoškolce, a cilj je mlade približiti temama održivosti, kružnog gospodarenja, socijalne uključivosti i financijskog obrazovanja. Učenici su imali zadatak uočiti neki problem u ekološkom ili društvenom smislu te su predlagali moguća rješenja. Rezultat njihoga rada je videouradak s maksimalnim trajanjem od 5 minuta i u tom vremenski ograničenom uratku sažeto su prikazane obimno provedene aktivnosti: izrada i provedba anketa za ugostitelje i za učenike, intervjuiranje građana, posjet reciklažnom dvorištu, dopis lokalnoj vlasti, suradnja sa Strukovnom školom Blaž Jurjev Trogiranin, intervjui s masterchefovima, sudjelovanje na radionici kompostiranja, izrada izložbenih plakata. Svakako, temu nastavljamo razvijati provedbom novih aktivnosti.

Čestitke našim učenicima i sve pohvale na suradnji, timskom radu, uloženom vremenu i trudu!

VIDEO "Prava faca hranu ne baca"

Facebook objava PBZ-a