NAŠA PROFESORICA NA LISTI NAJBOLJIH NASTAVNIKA
Autor: Lucija Dražić Šegrt, 8. 10. 2020.

Čestitamo kolegici, profesorici i pedagoginji Perislavi Bešić-Smlatić na velikom uspjehu, priznanju i nagradi koja je rezultat dugogodišnjeg predanog rada!

Prof. P. Bešić-Smlatić nalazi se na listi najuspješnijh odgojno-obrazovnih djelatnika u školskoj godini 2019./2020.!

Mlađe generacije imaju čast i sreću učiti od najboljih!

Riječi naše profesorice prenosimo s Trogirskog portala:

-S učenicima mnogo radim dodatno, naročito na raznim projektima. Surađujem s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, Agencijom za odgoj i obrazovanje, Filozofskim fakultetom u Splitu tako da je nagrada rezultat mog rada dugog preko 34 godine. Prvo radno mjesto, gdje sam radila tri godine, bilo mi je u sadašnjoj OŠ „Ivan Duknović“, Marina. Potom sam se zaposlila u Srednjoj školi Ivana Lucića, Trogir gdje trenutno radim kao profesorica filozofije i logike te na pola radnog vremena kao stručni suradnik – pedagog. Većina mojih bodova odnosi se na rad u Radnoj skupini za etiku i u virtualnoj učionici na Lumenu za etiku. Održala sam niz predavanja na županijskoj i državnoj razini te na simpozijima iz područja filozofije. Voditeljica sam Stručnog vijeća za nastavnike filozofije i logike Splitsko-dalmatinske županije već 20-ak godina. Trenutno sam koordinatorica u Radnoj skupini za logiku. Inače, bavim se filozofijom odgoja koju predajem i kao vanjski suradnik na Filozofskom fakultetu u Splitu. Ova nagrada ne bi bila ostvariva bez učenika koji žele više. Posebno mi je zadovoljstvo kad sami pitaju o dodatnom radu. Sudjelujemo na Državnoj smotri simuliranih suđenja u Zagrebu i često na Državnom natjecanju iz filozofije, kaže profesorica Bešić – Smlatić.

-Kako sam se odlučila prijaviti? Ministarstvo je objavilo natječaj prema pravilniku o nagrađivanju, a članice Radne skupine za etiku nagovorile su me da se prijavim. Nagrada me iznenadila jer je puno kolega izrađivalo digitalne sadržaje, virtualne satove pa sam smatrala kako će oni u velikoj mjeri biti nagrađeni. Večina nastavnika u Hrvatskoj rade „strašne“ stvari. Kad pratite njihove webinare ne možete ni zamisliti što sve, dodaje Bešić – Smlatić.

-Dobila sam čestitke svojih kolega koje vrijede više nego sama nagrada. Ono što me posebno iznenadilo, javio mi se i veliki broj mojih bivših učenika. Kad vam se bivši učenik obrati, shvatite koliko je ovaj posao lijep, zaključila je profesorica.

Tekst: AR